Workshopy

Semináre slúžia ako forma praktického vzdelávania

Semináre slúžia ako forma praktického vzdelávania, ktorú často využívam pri trénovaní klubov, tvorení pohybových štúdií alebo na požiadavku väčšej skupiny ľudí. Pohybové semináre sú tiež výborným prepojením s vystúpením.

Seminár

Parkour / Freerunning

SEMINÁR JE ROZDELENÝ NA DVE HLAVNÉ ČASTI.

Počas prvej časti  si prejdeme základné parkourové techniky, ako sú preskoky, vaulty, precízy, otočky na stene a mnoho ďalších. Naučíme sa plynulo, efektívne a hlavne bezpečne prekonávať prekážky.

V druhej časti si vysvetlíme niekoľko základných prvkov z Freerunningu. Ide o akrobatické techniky, ktoré nám pomôžu získať ohybnosť, koordináciu, silu a potrebnú pohyblivosť. Po workshope budete schopní urobiť základné kotúle, premety, stojku na hlave a niekoľko ďalších „cool“ trikov.

Stojka

Handbalancing

  • Počas semináru si prejdeme rôzne typy strečingov, ktoré vám pomôžu vybudovať flexibilitu a mobilitu, potrebnú na správne prevedenie stojky, ale aj iných statických prvkov.
  • Krok po kroku si ukážeme, ako sa naučiť stojku. Seminár je určený aj pre úplných začiatočníkov.
  • Metodicky si vysvetlíme, ako sa technicky správne naučiť základné výdrže na rukách, stojku na hlave, stojku na lakťoch a následne samostatnú kapitolu, stojku na rukách. 
  • Vysvetlíme si rôzne cvičenia, ktoré vám pomôžu vybudovať základné kondičné vlastnosti pri stojke, ktorými sú sila, koordinácia a flexibilita. 
  • Na záver si vysvetlíme a vyskúšame náročnejšie techniky, ako sú výtlaky do stojky, stojka na jednej ruke a rôzne prechody a zostavy.

 

Pohybový seminár

Flexibilita, pohybové rozsahy

Pohybový seminár, počas ktorého si teoreticky vysvetlíme a prakticky vyskúšame metódy zlepšenia flexibility a celkovej pohyblivosti..

  • Seminár je primárne určený pre športovcov v rámci kondičnej prípravy, ale je rovnako vhodný aj pre bežných ľudí, ktorí chcú posúvať svoje pohybové ciele a zlepšovať rozsahy. 
  • Zámerom je obohatiť športovcov o viacero doplnkových cvikov, ktoré po pravidelnom cvičení zlepšia flexibilitu, mobilitu, pohybovú orientáciu športovca, vybudujú koordináciu a obmedzia riziko úrazu.
  • Počas semináru si ukážeme niekoľko druhov strečingu, ktoré slúžia na zlepšenie celkovej flexibility. Poznáme napríklad dynamický, statický, aktívny, pasívny, PNF, izometrický strečing…
  • Aplikáciou týchto druhov strečingu dokážeme správne nastaviť program, ktorým dosiahneme vaše ciele a posunieme rozsahy o level vyššie. 
Kontaktovať

Oslovte ma

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať. Každá požiadavka si vyžaduje individuálny prístup. Rád Vám poradím a ponúknem riešenie.